Doorgaan naar artikel
Varkenshaasje Moelleux met aardappeltortilla en witte asperges

Varkenshaasje Moelleux met aardappeltortilla en witte asperges

INGREDIËNTEN:

Voor het varkenshaasje

  • 1 varkenshaasje (ongeveer 400–500 g)
  • Zout en versgemalen peper
  • Olijfolie of boter (om te bakken)
  • Aluminiumfolie (om te laten rusten)

Voor de aardappeltortilla

  • 600 g vastkokende aardappelen
  • 2 eieren
  • Zout en peper
  • Bakpapier

Voor de knolseldertopper

  • ½ knolselder
  • Olijfolie of boter (om te stoven)
  • Zout en peper

Voor de afwerking

  • Aïoli (zelfgemaakt of kant-en-klaar)

Voor de groentegarnituur

  • 200 g boterboontjes
  • 4 witte asperges
  • Zout
  • Olijfolie
  • BBQ of grillpan

Voor de jus

  • Kant-en-klare jus (of zelfgemaakt)
  • Eventueel een klontje boter voor extra glans bij het opwarmen.

 

BEREIDINGSINSTRUCTIES

  • Bak het varkenshaasje in de pan tot alle kanten goudbruin zijn aangeschroeid. Plaats het nadien nog 15 à 20 min in de oven op 180°C. Laat 5 minuten rusten onder aluminiumfolie en snijdt hierna in fijne sneetjes met dikte naar keuze.

 

  • Maak de aardappeltortilla : rasp de aardappelen met de mandoline in lange slierten en meng deze met 2 eieren, peper en zout. Leg in een ovenschaal met bakpapier, druk goed aan en bak ze gedurende 40 min af in een oven van 130 °C. Nadien kan je deze in de gewenste vorm snijden.

     

    • Snijdt de knolselder in fijne julienne, stoof kort aan in een hete pan en dresseer op de aardappeltortilla. Werk af met aïoli.

     

    • Kook de boterboontjes en witte asperges in gezouten water. Grill nadien de witte asperges nog op de bbq voor een extra geroosterde smaak. Dresseer op een apart bordje en werk af met wat olijfolie, peper en zout.

     

    • Je kan zelf Jus nature maken maar ook inkopen in de supermarkt. Warm deze zachtjes op en serveer bij aan tafel.
    Vorige post Volgende bericht